Zadzwoń do nas: 516778321

Urodziliśmy się, by śnić,
a kazano nam walczyć
Chcieliśmy siedzieć w ciepłych pokojach,
a musieliśmy iść w nieznane
Mieliśmy swoje plany na życie,
ale życie miało plan dla nas 
Ale nikt z nas
nie rzuca żalem Bogu w twarz
Bo spotkało nas coś najpiękniejszego
Czego wymarzyć byśmy nawet nie śmieli

Wojsko Gedeona wyrosło w diecezji płockiej z doświadczeń Odnowy w Duchu Świętym, Ruchu Światło-Życie, Harcerstwa, idei miłosierdzia, zasad rycerstwa, miłości do ojczyzny i kościoła, walki duchowej, potrzeby chwili i prowadzenia Bożego. Sama nazwa i idea W.G. zaczerpnięta jest z Księgi Sędziów  (Sdz 7, 1-25). Dwa miecze Ducha w naszym logo /miecz miłości i prawdy/, przeszywające Wschodzące Słońce, jako symbol osoby Jezusa /Łk 1:78-79/, ukazują nam potrzebę walki duchowej ze złem na różnym poziomie życia.

Młody człowiek, zagubiony w świecie rozmytych wartości i braku poczucia sensu tego co robi, jednocześnie szuka "podwójnych ramion ojca i matki", pełnych dobroci, ale i jasnych wymagań. Owych 300 żołnierzy z Księgi Sędziów staje się symbolem ludzi wyzwolonych z lęku i kompleksów mniejszości, a całą ufność pokładajacych w Chrystusie. Stąd jedno z głównych zawołań W.G. to: Jezu ufam Tobie.

Po co to wszystko? Jesteśmy przekonani, że dzisiaj, może bardziej niż kiedykolwiek, potrzeba większej przejrzystości postaw. Kiedy wokół pełno rozmycia wartości i celów, oraz bałaganu moralnego, potrzebujemy jasności i tożsamości. Musimy wiedzieć kim jesteśmy, by nie utracić swoich korzeni chrześcijańskich, by zachować polską mowę i zwyczaje; by obronić rodzinę, małżeństwo i kapłaństwo; by czuć się dumnym z bycia dziewicą i czystym; by nie dać się ściągnąć w dół przeciętności i luzowi. Jak człowiek sam nie wie kim jest, to nie umie również kochać innych i im służyć. Potrzebujemy również jedności. W pojedynkę nie można wygrać żadnej wojny. Stąd te wszystkie symbole, mundury i wspólne hymny. Być bardziej jedno. To jest siła. Oczywiście te wszystkie zewnętrzne rzeczy mają tylko pomóc stawać w jedności serc i dusz


Galeria